Ustawa o monitorowaniu przewozów – weszła w życie 18.04.2017 r.

3 kwietnia ustawa o systemie monitorowania drogowych przewozów towarów została opublikowana w Dzienniku Ustaw TUTAJ.

Obowiązki uczestników systemu monitorowania drogowego przewozu towarów

Ustawa obejmuje drogowy przewóz tzw. towarów wrażliwych, w tym m.in. paliw płynnych, olejów roślinnych, alkoholu całkowicie skażonego oraz suszu tytoniowego.

Nowe przepisy wymagają zgłoszenia do systemu monitorowania SENT, jego uzupełniania i aktualizacji. Wymaga to  wcześniejszego założenia konta (zarejestrowania się) na platformie PUESC

Szczegółowe informacje, dotyczące m.in. utworzenia konta na PUESC, rejestracji danych osoby fizycznej oraz podmiotu w Systemie Informacyjnym Służby Celnej oraz rejestracji reprezentacji znajdują się w dokumencie „e-Klient Służby Celnej – Instrukcja elektronicznej rejestracji dla potrzeb zarządzania użytkownikami korzystającymi z usług Systemu Informacyjnego Służby Celnej”

źródło: ZMPD